Produkty Harmonelo

Slečna 10 let po velmi náročné operaci obou nožiček, učí se znovu chodit. V Motole je každý chválí, jak se vše krásně hojí. Díky produktům Harmonelo, které pomáhají při regeneraci po operaci a mamince CBD na psychickou pohodu, protože každá matka si umí představit, že toto období je velmi náročné.
Děkuji za krásná slova mamince, protože to je to, co mi dává smysl a dělá radost.

Celozrnné špagety se špenátem, krůtím a smetanou

Co potřebujeme:

Na cca 3 porce
Celozrnné špagety 1/2 sáčku
1 smetana 10% tuku bez laktózy
1/2 větší cibule
čaj. lžička ghí
3 stroužky česneku
Kus krůtího prsa
Špenát velká mísa
Koření a sůl
Sýr na strouhání nebo parmezán

Postup:

Na ghí jsem orestovala 1/2 velké cibule, přidala krůtí nudličky ,posolila a posypala grilovacím kořením. Špenát (hodně) ze zahrádky jsem nakrájela na proužky a přidala k orestovanému masu. Když bylo vše hotové, zalila jsem smetanou 10% tuku bez laktózy. Propasírovala jsem 3 stroužky česneku a pořádně zamíchala. Nakonec jsem přidala uvařené celozrnné špagety a zase promíchala. Podáváme se strouhaným sýrem nebo parmezánem 🧀

Dobrou chuť 😉

 

Střevní mikrobiom-jak o něj pečovat

Střevní mikrobiom

 

Co je vůbec ten střevní mikrobiom o kterém se teď tak často mluví a jak o něj pečovat, aby byla naše imunita silná a naše tělo se těšilo pevnému zdraví?

Co je střevní mikrobiom?

„Mikrobiom, to je zhruba 1,5 kg vážících 350 trilionů mikrobiálních buněk žijících v našem zažívacím traktu. Téměř všechny bakterie se soustřeďují v tlustém střevě, kde se živí nestrávenými zbytky potravy, tedy jejich hlavním zdrojem příjmu je vláknina. Tyto bakterie patří do různých rodů, které se dále dělí na nespočet kmenů, a významně se podílejí na našem zdravotním stavu, protože zasahují do řady imunitních funkcí. Údajně se jedná o přibližně 400–500 různých kmenů, jejichž složení je velice dynamické a mění se vlivem výživy, stresu, doby strávené spánkem, přítomnosti domácích mazlíčků nebo našim způsobem života (pohybem..)

Vědci zjistili, že 70-80% imunity se nachází právě ve střevech a také produkce serotoninu je právě z 90% zastoupena ve střevech. Špatně osídlené střevo je zodpovědné za obezitu, deprese a nemoci.  A to už jsou pádné důvody, proč bychom si měli naše střeva hýčkat nemyslíte

 

Když se naše bakterie ve střevech mají dobře, máme se také dobře, protože nám hlady neničí ochrannou vrstvu tlustého střeva, ale živí se tím, co je pro ně přirozené. Odmění se nám za to lepší imunitou, náladou a třeba i rychlejším a udržitelným hubnutím. Složení mikrobiomu ničí také antibiotika.

Co tedy dělat, když už musíme antibiotika užívat, abychom snížili jejich negativní účinky? Odpovědí jsou probiotika(přátelské bakterie), probiotika (potrava pro bakterie) a synbiotika (probiotika+probiotika)!“

Zdroj: Prostreno.cz , Autor: Shutterstock

 

Jak už bolo řečeno, o naše střeva, tedy bakterie v nich, se musíme starat, tedy správně je živit.

Pestrá strava je základ. Každý druh bakterií má rád něco jiného, proto bychom měli zajistit, aby naše strava byla pestrá, což se řekne velmi lehce a jednoduché to i je, avšak tato uspěchaná doba plná fast foodů nám moc nenahrává.

 

Já mám pro vás zde pár tipů, jak svá střeva dobře nakrmit 😊

Konzumujte:

„1. Zakysané mléčné výrobky:

Jogurty, kyšky, kefíry, acidofilní mléka… Vyplatí se fermentovat i v domácích podmínkách, výhodné

z hlediska spektra obsažených kultur je např. tibetská houba.

2.Kvašená zelenina (pickles):

Snadno (a levně) ji vyrobíte v domácích podmínkách, což je shodou okolností i nejvýhodnější zdroj. Většina kvašené zeleniny v prodejní síti je konzervována (disiřičitanem draselným, sorbanem draselným, octem, pasterizací…) – takto upravený produkt neobsahuje živé mléčné kultury, navíc přítomné konzervanty mají destrukční účinek na střevní mikrobiotu. Není nezbytně nutné v oblasti zeleniny jíst jen pickles, její přebytek může způsobovat nadýmání a plynatost, důležitá je její pravidelná přítomnost v jídelníčku.

3.Kváskové pečivo:

Je zásadní rozdíl mezi použitím:

A) Kvasnic (droždí), které je tvořeno monokulturou a z této pozice potravina ve střevě neprodukuje tolik mastných kyselin s krátkým řetězcem,

B) Kvásku, který zastupuje celou řadu mikroorganismů, vyznačuje se tak vyšším baktericidním účinkem (kváskové pečivo se pyšní delší trvanlivostí a menší náchylností ke vzniku plísní). Ideální je nahradit ve stravě veškeré pečivo kváskovým, na chování střevní mikrobioty má zásadní vliv.

4.Asijské speciality:

Tempeh, miso pasty, natto, sójové omáčky.

V těchto případech způsobuje fermentace: – rozklad mnoha antinutričních látek (čímž dochází k lepší stravitelnosti potraviny), – velmi důkladnou fermentaci všech makroživin, – produkci vysokého množství SCFA nezbytných pro imunitu.

Tady pozor – není účelem jíst pouze a jenom fermentované potraviny, ale mít je jako nedílnou součást každodenní stravy. Tyto potraviny je často vhodnější tepelně neupravovat, protože dochází k likvidaci enzymů probiotických kultur a následně se snižuje i produkce a aktivita kyseliny mléčné v organismu. Pokud už je upravíte, nestane se žádná tragédie, pořád budou disponovat spektrem výhod se zásadním přínosem pro mikrobiotu ve střevech.

5.Výživu střevního biomu můžeme v praxi výrazně podpořit pravidelným používání silných vývarů, platí to především pro: – Masokostní zdroje – z těchto se při dlouhé tepelné úpravě uvolňuje do vody velké množství minerálů a bílkovin, vždy ve velmi dobře využitelné (= stravitelné) formě.“

Zdroj: Kurzy ATAC

6.Ovoce a zelenina:

Různé druhy ovoce a zeleniny, preferujte lokálnost potravin. Ovoce a zelenina denně ideálně 0,4-0,5 kg

7.Celozrnné pečivo, ideálně kváskové

Recept jak na něj, najdete na mých webových stránkách v sekci články

8.Obiloviny a luštěniny

 9.Kvalitní probiotika a probiotika

Bohužel se nacházíme v době suplementace, jak tuto dobu nazývám já. Ne každý je schopen zajistit dostatek všech makro i mikro složek, půda je podvyživená, plody se trhají nedozrálé a tím pádem neobsahují spektrum vitamínů a minerálů, jaké by měly obsahovat, když dozraje na rostlině.

Proto máme možnost suplementace a tělu dodat, co je třeba.

Probiotika by měla být kvalitní a ošetřena tak, aby je kyseliny a šťávy v žaludku nezničily.

 

Jak poznáme. Jestli jsou naše střeva v harmonii?

Četnost naší stolice. Ideálně 1-2 denně. Jestli máme zácpu, nebo průjem, je něco špatně.

Uvědomit si, jestli je naše strava pestrá s dostatkem ovoce a zeleniny.

Jak často jsem užíval/la nebo užívám antibiotika.

Jestli trpím nějakým ekzémem nebo dermatitidou.

Jak často jsem nemocný.

Jestli trpím únavou.

Mám diagnostikovanou nějakou nemoc střev? Zánět, Crohnova choroba, Ulcerózní kolitida aj.

Intolerance na laktózu.

Je toho opravdu mnoho….nebudu vypisovat vše.

 

JAK ZJISTIT, ZDA JSOU MÁ STŘEVA V POŘÁDKU?

 

Analýzou střevního mikrobiomu z pohodlí domova. K zakoupení u mě.

-analýza vyhodnotí poměry důležitých druhů bakterií, na kolik % vaše střeva pracují a biologický věk střev

-zároveň dostanete doporučení jakou stravu poměry vylepšit a jaká probiotika užívat

Ráda Vám poradím i s výběrem vhodných probiotik a probiotik, dle vašeho zdravotního stavu, nebo jen jako prevenci na posílení imunity.

 

 

 

 

Analýza střevního mikrobiomu-z pohodlí domova

Někteří dvacetiletí jedinci mohou mít mikrobiotu i devadesátiletého seniora. 

Díky MICROBIOME TEST určíme věk mikrobioty člověka a zjistíme není-li narušený stav vašeho střevního systému. Porovnáme zastoupení vybraných skupin bakterií a přiřadíme je k dané věkové skupině.

Včasným odhalením velkého rozdílu mezi skutečným věkem jedince a jeho mikrobiomovým věkem lze totiž nepříznivý trend zastavit a změnou životního stylu předejít fatálním důsledkům.

Ovlivněte kondici Vašich střev a pečujte o ně.

 

Hippokrates, otec moderní medicíny, řekl, že všechny potíže člověka začínají ve střevech, a to již v letech 460–370 před naším letopočtem. Jak jistě víte, střevo je dnes bráno jako druhý mozek, je odpovědné za řadu důležitých reakcí a procesů v lidském těle. Proto je důležité znát jeho stav. Pokud totiž není v pořádku (a to v počátcích nemusíme vůbec pociťovat), lze vhodným zásahem zastavit přicházející katastrofu. MICROBIOME TEST je určen jak pro klienty, kteří mají potíže, tak pro klienty, kteří o sebe chtějí pečovat. Při včasném zásahu, lze na základě výsledků analýzy svoji střevní mikrobiotu obnovit do rovnovážného stavu.

V rámci MICROBIOME TEST, vám ze zaslaného vzorku provedeme analýzu střevní mikrobioty se zaměřením na 2 hlavní skupiny bakterií, a to laktobacily a bifidobakterie, jejichž zastoupení v mikrobiomu jsme schopni velmi přesně detekovat. Právě tyto bakterie nás zásadně ovlivňují. I z tohoto důvodu jsou hlavní součástí všech probiotických produktů.

Pokud ve vaší střevní mikrobiotě odhalíme sníženou koncentraci bifidobakterií, snažíme se cíleným zásahem tento negativní stav zvrátit. Pro tyto situace jsme vyvinuli unikátní symbiotický doplněk stravy Harmonelo Bifi. Tento přípravek obsahuje velmi silnou koncentrovanou prebiotickou čekankovou rozpustnou vlákninu na bázi fruktooligosacharidů a navíc je fortifikován čistým inulinem. Je vědecky prokázáno, že právě vysoké dávky této rozpustné vlákniny významně podporují množení bifidobakterií ve střevě. Jedná se ve své podstatě o omlazovací kúru, která restartuje vaši mikrobiotu.

V případě, že ve vaší střevní mikrobiotě detekujeme sníženou koncentraci přátelských laktobacilů, doporučíme vám pravidelné užívání zcela unikátního symbiotického sirupu Harmonelo Lacto. Tento sirup obsahuje vysokou dávku selektivně působících živin podporujících množení laktobacilů ve vašem střevě. Jedná se tzv. galaktooligosacharidy, které jsou doslova a do písmene silným stimulantem pro růst ochranných laktobacilů. Laktobacily se v našem těle významně podílejí na jeho správném fungování, proto chceme jejich množství ve střevě zvyšovat.

Jak jsem k Harmonelu přišla :-)

Na fotkách je můj syn Davídek. Bylo mu 6 let, když jsme konečně vyhráli boj s ekzémem, který ho trápil od 3 let. Dělala jsem, co se dalo, abych ho toho zbavila, bohužel neúspěšně. Od kožního doktora jsme dostali pouze kortikoidy, které jsem odmítala. Nikdo neřešil příčinu. Sbírala jsem rady snad všude. Naše domácnost byla komplet non toxic, zinkovou mast jsem dělala doma pouze z bio přísad, diety bez lepku, laktózy a cukru, koupele v různých olejíčcích, které ZARUČENĚ pomůžou a stále beze změny.

Když vidíte, jak se vaše dítě neustále škrábe a vy s tím nemůžete nic dělat ☹ no nepřála bych to nikomu.  Ekzém mu během těch let cestoval po těle, nejvíce měl postižené nožičky, zadeček, pak „hroší“ kůži na loktech, a nakonec se mu udělal flek na obličeji. To už jsem byla opravdu zoufalá.

Harmonelo přišlo náhodně, byla jsem u známé a produkt Probio jsem si odvezla původně pro mého manžela, který měl zrovna zánět zubu a dostal antibiotika. A jak už víme, antibiotika nám likvidují přátelské bakterie ve střevech. Známá byla z produktů nadšená a pořád dokola říkala, že je to bomba!!!. Když jsem přijela domů, rozhodla jsem tu „bombu 😊“ naordinovat celé rodině. No a za 4 dny Davídkovi flek z obličeje prostě zmizel. Dokážete si představit co to bylo za ohromnou radost??? Pokračovali jsme v užívání dále a cca za 2 měsíce nakonec zmizela i hroší kůže a ekzém z celého těla 😊

Celá rodina užíváme produkty a já na ně nenechám dopustit. Od té doby, co je máme, nikdo z nás nemarodí, a to ani rýma. A kolikrát ji Davídek předtím donesl ze školky, to zná asi každá matka.

A tak to začalo, rozhodla jsem se, že si nenechám pro sebe takový „zázrak“ a pomohu i ostatním vyhrát boj se svým zdravotním problém.

Takže, pokud nějaký máte, anebo chcete jen dodat tělu co potřebuje a podpořit imunitu, vyživit a detoxikovat organismus, podpořit kloubní aparát, vlasy, pokožku nebo nehty, anebo Vás zajímá, jak jsou na tom Vaše střeva (to zjistíme analýzou střevního mikrobiomu-z pohodlí domova) neváhejte mě kontaktovat 😊Ráda Vám poradím.

S Harmonelem spolupracuji již několik měsíců a mám spoustu spokojených klientů a nasbíraných zkušeností.